Aelteste Volkstedter Porcelánová zarážka na knihy Pár - reliéf

Kód: 007.104612
Neohodnoceno
3 390 Kč 2 801,65 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024

Zarážka na knihy. Aelteste Volkstedter, Německo

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zarážka na knihy.

Materiál: Porcelán, dřevo

Výrobce: Aelteste Volkstedter, Německo

 Rozměry: 12 x 10 x 4 cm na malé zarážce 17,5 x 14,5 x 11 cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Sochy a sošky
Záruka: 2 roky
Barva: bílá
Materiál: tvrdý porcelán
Motiv: lidé, láska, narozeniny, sport, umění
Životní styl: Klasický a luxusní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Aelteste_Volkstedt_Logo_1762
Katalog 2022 Manufakturen Katalog 2022

Porcelánová manufaktura Volkstedt se sídlem v Rudolstadtu, Durynsko, Německo, byla nejstarší porcelánovou manufakturou v Durynsku. Podnikala jako Aelteste Volkstedter Porzellanmanufaktur, která byla integrována do VEB Vereinigte Zierporzellanwerke Lichte, která zase tvořila součást Kombinat Feinkeramik Kahla.

Továrna má svůj počátek na oficiální žádost, kterou 8. září 1760 podal výrobce porcelánu Georg Heinrich Macheleid (1723 -1801). Macheleid dlouho pracoval ve sklářské manufaktuře v Glücksthalu a přál si otevřít privilegovanou porcelánku na výrobu pravého tvrdého porcelánu, která měla být umístěna v Sitzendorfu. V roce 1762 toto privilegium udělil Johann Friederich, Fürst von Schwarzburg-Rudolstadt, velký mecenáš umění a hudby, s tím, že manufaktura má být zřízena v blízkosti jeho knížecího dvora Schwarzburg-Rudolstadt pod jeho osobním vedením.

Volkstedt získal reputaci pro své jemně malované a pečlivě modelované porcelánové figurky, které dodnes vyrábí pro sběratele.

V roce 1797 Ernest Constantine, markrabě pro Hesensko-Philippsthal, získal porcelánovou manufakturu ve Volkstedtu, kterou o dva roky později prodal. Po znovusjednocení Německa byly v letech 2006/07 tovární budovy obnoveny do podoby z 18. století a otevřeny veřejnosti a dnes patří pod továrnu Seltmann Weiden, která dodnes 100% své výroby drží v Německu.

Během 19. století manufaktura přitahovala dceřiné a konkurenční dílny v Rudolstadtu: zahrnovaly Beyer & Bock, Karl Ens, Kämmer & Kramer, Ernst Bohne Söhne, Műller & Hammer.

Známky v podglazurní modři zahrnují všudypřítomné korunované N převzaté z Capodimonte mnoha manufakturami, uzavřenou korunu a R (Rudostadt) se zkříženými meči (převzaté z Míšně) nebo 1762.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×