Aelteste Volkstedter Porcelánová soška Moudrost a mládí

Kód: 007.100008
Neohodnoceno
140 470 Kč 116 090,91 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024

 Porcelánová figurka "Moudrost a mládí!. Rozměr: 21 x 18 x 42 cm. Autor: Kati Zorn. Aelteste Volkstedter, Německo

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Moudrost a mládí" je porcelánová plastika s velkou expresivitou. Na první pohled se k sobě oba aktéři scény vůbec nehodí: shrbený, vyzáblý stařec a atraktivní mladá žena překypující vitalitou a koketně předvádějící svou ženskost. Přestože krásná "mladice" zláká moudrého "starce", usměvavý starší pán se zdá být spokojený sám se sebou i se světem i bez svůdné mladé ženy. Starý muž si udělal pohodlí nad hromadou knih na křesle s vysokým opěradlem. Sedí tiše, ponořený do myšlenek, a trochu pobaveně se dívá na otevřenou knihu, která mu leží na kolenou. Vzpomíná na své mládí? Nebo myslí na lásku z dětství? Mnoho věcí je myslitelných. . . Kati Zorn vymodelovala tuto sochu s velkým důrazem na detail. Opěradlo konzolového křesla zdobí vavřínový věnec, symbol úcty k moudrosti stáří, nejvyššímu cíli života. Moudrost a mládí - návrhová skica 1Mladá žena stojí opřená o křeslo v provokativně erotické póze. Zdá se, že chce upoutat jeho pozornost. Ačkoli její tvář působí smyslně a zasněně, chladný pohled přes rameno zároveň s mladickou arogancí ukazuje, že nevěří v úspěch svého snažení. Lehce oblečená, hravá a vymykající se ze sevření, odhaluje se v ní bezstarostnost mládí. Porcelánová socha "Moudrost a mládí" od Kati Zorn spojuje tyto dva protiklady, a to moudrost stáří a bezstarostnost mládí. Na druhou stranu však tematizuje především dvě důležité životní "stanice", jednu stejně hodnotnou jako druhou. Autor nás všechny zve na cestu od mládí ke stáří. Člověk chápe dobrodružství života jako proměnlivý proces s různými zastávkami, které mají v lidské existenci svůj čas a smysl.

Ručně vyráběná porcelánová figurka

Materiál: Glazovaný porcelán
Rozměr: 21 x 18 x 42 cm.
Autor: Kati Zorn.

Aelteste Volkstedter, Německo

Doplňkové parametry

Kategorie: Sochy a sošky
Záruka: 2 roky
Barva: vícebarevná
Materiál: tvrdý porcelán
Životní styl: Klasický a luxusní
Kolekce Aelteste Volkstedter: Kati Zorn
Hmotnost: 4,3 Kg
Rozměr: 21x18x42 cm
Materiál: Porcelán, ručně vyráběný glazovaný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Aelteste_Volkstedt_Logo_1762
Katalog 2022 Manufakturen Katalog 2022

Porcelánová manufaktura Volkstedt se sídlem v Rudolstadtu, Durynsko, Německo, byla nejstarší porcelánovou manufakturou v Durynsku. Podnikala jako Aelteste Volkstedter Porzellanmanufaktur, která byla integrována do VEB Vereinigte Zierporzellanwerke Lichte, která zase tvořila součást Kombinat Feinkeramik Kahla.

Továrna má svůj počátek na oficiální žádost, kterou 8. září 1760 podal výrobce porcelánu Georg Heinrich Macheleid (1723 -1801). Macheleid dlouho pracoval ve sklářské manufaktuře v Glücksthalu a přál si otevřít privilegovanou porcelánku na výrobu pravého tvrdého porcelánu, která měla být umístěna v Sitzendorfu. V roce 1762 toto privilegium udělil Johann Friederich, Fürst von Schwarzburg-Rudolstadt, velký mecenáš umění a hudby, s tím, že manufaktura má být zřízena v blízkosti jeho knížecího dvora Schwarzburg-Rudolstadt pod jeho osobním vedením.

Volkstedt získal reputaci pro své jemně malované a pečlivě modelované porcelánové figurky, které dodnes vyrábí pro sběratele.

V roce 1797 Ernest Constantine, markrabě pro Hesensko-Philippsthal, získal porcelánovou manufakturu ve Volkstedtu, kterou o dva roky později prodal. Po znovusjednocení Německa byly v letech 2006/07 tovární budovy obnoveny do podoby z 18. století a otevřeny veřejnosti a dnes patří pod továrnu Seltmann Weiden, která dodnes 100% své výroby drží v Německu.

Během 19. století manufaktura přitahovala dceřiné a konkurenční dílny v Rudolstadtu: zahrnovaly Beyer & Bock, Karl Ens, Kämmer & Kramer, Ernst Bohne Söhne, Műller & Hammer.

Známky v podglazurní modři zahrnují všudypřítomné korunované N převzaté z Capodimonte mnoha manufakturami, uzavřenou korunu a R (Rudostadt) se zkříženými meči (převzaté z Míšně) nebo 1762.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×